ciepło

2017-03-17 17:31
Niestety nie posiadam danych dotyczących tego ile ciepła można uzyskać, poza tylko informacją, że przekompostowanie drewna daje więcej energii niż jego spalenie. Powód jest taki, że żadna firma w tym kasy nie widzi, więc po co mieliby takie systemy proponować.
Ludzie na całym świecie wykorzystują ten system do produkcji ciepła. Procesu fermentacji rzeczywiście powinny ustać przy tym systemie. Powiem nawet, że proces fermentacji w ogóle nie powinien się rozpocząć, link gdyż proces fermentacji to proces beztlenowego rozkładu materii organicznej (głównie chyba węglowodanów). W trakcie procesów beztlenowych wytwarzana jest duża ilość nieprzyjemnego zapachu, więc nie chcesz go...
Proces kompostowania to proces tlenoweg rozkładu. 
 
Jeśli przypomina Ci ten starodawny zwyczaj, to dobrze kojarzysz. Permakultura to takie właśnie wykorzystywanie starodawnych technik i procesów naturalnych (fizyka i ekologia) i przystosowywanie ich do XXI wieku.
 
Co do pryzmy kompostowej na środku salonu...
Wiesz mpoplaw najwydajniej energetycznie jak chce się kupę jest przeproszeniem wysrać się do łóżka. Jednak (domyślam się że większośc ludzi i Ty również ruszasz tyłek, (marnując energię) i idziesz skupić się  Warszawa klimatyzatory do mieszkania  do kibelka, po czym spłukujesz wodę (znowu strata energii i wody!). Gdzie chodzi o wydajność, to jest to ważne, ale równie ważna jest wygoda i zdrowy rozsądek!
 
Dodam jeszcze, że można wykorzystywać kompost w sposób który podałeś - bez transportowania i sterowania w szklarni. Wystarczy zrobić pryzmę albo dwie w szklarni na jesień i ciepełko będzie ogrzewać szklarnię...
Bluszcz zmniejsza wilgotność ścian, gdyż:
-zapobiega temu, że deszcz będzie w ogóle padał na ścianę
-korzenie czepne bluszcza pobierają również wodę