domek

2016-11-01 13:08
odam ci przykład domu, który sam mam zamiar postawić.
 
Cena: 1650 PLN/m2 netto (+7% VAT na chwilę obecną)
 
Cena zawiera dom wykonany kompleksowo z wnętrzem (panele podłogowe, ściany i sufity z tapetą i malowane, instalacje wod-kan+elektryczna+TV z osprzętem).
Konstrukcja szkieletowa, ocieplona 15 cm wełny w ścianach, suficie i podłodze. Standardowe pokrycie zewnętrzne to tłoczony panel stalowy pokryty PCV i malowany proszkowo (panele PCV + 100 PLN/m2, krycie płytą OSB 3 do samodzielnego tynkowania w cenie). Podłoga - płyta OSB 3 22-26 mm grubości (pod nią jest wełna minerlna). Całość jest przymocowana do stalowej ramy (ok. 30 cm wys.) i w ten sposób osadzana na gruncie (fundamencie).
Dodatkowo można zamówić przyzwoitą łazienkę za 4000 PLN netto (kabina prysznicowa z jaccuzi, głęboki brodzik typu "mała wanna", kompakt WC, umywalka, pojemnościowy ogrzewacz wody).
Dom może mieć 6 lub 7 m szerokości (2 moduły 3 lub 3,5 m) i długość do ok. 12-13 m.
Jest to dom budowany z elementów wielkogabarytowych, np. całe ściany z osadzonymi już oknami i drzwiami albo 2 połówki domu dostarczane są gotowe na działkę i tam tylko montowane. Ot takie duże puzle lub składanie domku z pudełek Wrzuć sobie w wyszukiwarkę muratora hasło "domy modułowe" to dostaniesz kilka artykułów na ten temat.
Oszczędzasz czas, konieczność nadzoru nad wieloma ekipami wykonawców przyłaczy , bałagan na terenie budowy i pieniądze. Taki dom, budowany taśmowo w zakładzie, a nie na działce, może być składany z materiału kupowanego przez wykonawcę w hurcie, co odbija się na cenie. Jak mówię znajomym ile płacę za metr to patrzą jak na wariata. U nas nadal pokutuje przekonanie, że nie da się budować tanio, solidnie i szybko. Musi być betonowy bunkier o powierzchni 200 m2, który wpędza inwestora w długi i nerwicę na długie lata  Jeśli nie potrzebujesz pałacu a'la Michael Jackson to jest to dobra propozycja.
Miałem okazję być w 3 takich domach (jeden w wersji mieszkalnej, 60m2 i dwa w wersji letniskowej, jest to atrakcyjna propozycja jak dla mnie).