Informacje o nas

Proszę o pomoc w sprawie przyłącza elektrycznego. 15-03-2013 zawarłem umowę z Firmą Tauron o przyłączenie do sieci. Według tej umowy firma Tauron ma czas do 05-09-2014 na wykonanie przyłącza. Ku mojemu zdziwieniu firma która jest pod wykonawcą zgłosiła się do mnie na początku lipca szybko i sprawnie załatwiliśmy wszystkie zezwolenia właścicieli działek gdzie będzie zakopany przewód elektryczny. Na początku września podwykonawca wykonał przekop i zamontował skrzynkę na granicy mojej działki.Niestety nie byłem obecny podczas prac i nie wiem co dalej. Budowę domu planuję w przyszłym roku i na razie nie potrzebuje prądu. Jaki jest następny krok ? Czy mam czekać na fakturę za wykonane przyłącze? Czy mam już sam wykonać tymczasową skrzynkę z bezpiecznikami zamocowaną na istniejącej skrzynce w granicy działki i dopiero wtedy dostane fakturę.Popełniłem ten sam błąd, tylko z gazownią. Wystawią Ci fakturę i będziesz musiał zapłacić za przyłącze. I nic w tym złego, tylko że po upływie terminu, który zadeklarowałeś w umowie, zaczną naliczać karę za każdy dzień opóźnienia w podłączeniu domu do sieci. Jeśli ciągle nie masz domu, to jesteś w trochę kiepskiej sytuacji. Na szczęście ta kara z reguły nie jest jakaś obezwładniająca (promile za dzień zwłoki, miesięcznie typowo 100-150 zł).

 
Tauron o tej karze pisze przynajmniej wprost w umowie, a gazownia nie (jest o tym jedynie w OWU), więc spiesząc się dałem się nabrać i zamówiłem gaz "na zapas"...

Historia projektu

W tej części możesz opisać historię swojego projektu i to, co Cię motywowało, aby go realizować. Wydaje się rzeczą stosowną wspomnieć także o najważniejszych przedsięwzięciach i podziękować osobom, które projekt współtworzyły.

Nasi użytkownicy

Tutaj można opisać użytkowników docelowych, to, dlaczego projekt jest zwłaszcza dla nich istotny. Ważne jest również motywowanie odwiedzających Twoje strony, aby na nie regularnie wracali.