pomiar

2017-03-17 17:38
Przymierzam się w niedalekiej (1rok-2lata) perspektywie na zakup turbiny wiatrowej.
Nie wiem jeszcze zbyt dużo na ten temat, jednak czytając o tym w internecie natknęłam się na urządzenie o nazwie Power Predictor (nie będe podawać strony, łatwo znaleźć w internecie).
Dużo jest anemometrów itp urządzeń, jednak to urządzenie zaciekawilo mnie ponieważ jest stosunkowo tanie, wynalazca mial rozmowy z Gordonem Brownem, zapraszali go do telewizji (wiec moze nie jest to niepotrzebny bubel) i nie tylko przeprowadza pomiary ale rownież można te pomiary za pomocą jakiegoś programu online zanalizować i sam dobierze najlkepsze dla nas turbiny pod względen cen mocy bądz emisji dwutlenku wegla.
Czy ktokolwiek z forumowiczow miał może styczność z tym urządzeniem, bądż podobnym i może powiedzieć cos na ten temat? Widziałem na Allegro za 2 500 PLN usługę kompleksowego pomiaru wiatru przez 1 rok na dwóch wysokościach. Jeśli miałbym się decydować na turbinę, taką usługę bym zamówił... Urządzenei kosztuje niecałe 1100 złotych wliczona w to jest roczna licencja na oprogramowanie do analizy pomiarów. Do urządzenia należy pewnie jeszcze dokupić maszt i jego koszt do kalkulacji doliczyć. Jeśli w dalszym ciągu wychodzi taniej niż zlecenie tego jakiejś firmie, to bym brał i się nie zastanawiał.
 
Pytanie jeszcze, czy będzie Pani w stanie poprawnie zinterpretować wyniki. Firma, której ofertę widziałem, chwaliła się, że dobiera też do wyników najlepszą turbinę wiatrową (pozwalającą na największe uzyski). Nie wiem jednak na ile to jest przechwalanie się a na ile rzeczywista wartość przekraczająca możliwości średnio inteligentnego inwestora.
Na stronie Polskiego dystrybutora są ceny i filmik na jakiej zasadzie działa urządzenie.
Wystarczy wpisać nazwę urządzenia i pl.